گروه زبان و ادبیات انگلیسی

معرفی گروه

رشته زبان انگلیسی در دانشگاه ولی‌عصر در سال 1375 ایجاد شد. این گروه همواره در راستای آموزش و تدریس زبان انگلیسی با استفاده از اساتید مجرب تلاش کرده است دانش آموختکان مفیدی را به جامعه تحویل دهد. این گروه هر ساله نیروی انسانی زیادی را آماده کار در مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی می کند. اساتید مجرب این گروه تمام تلاش خود را مصروف آموزش و انتقال تجربیات خود به دانشجویان این رشته کرده و آنان را برای مقاطع بعدی آماده می کنند. پذیرش دانشجوبان این رشته در دانشگاههای برتر کشور در مقاطع ارشد و دکتری شاهد مدعاست.

تاریخچه

 گروه زبان در سال 1375 در دانشکده ادبیات دانشگاه ولی­‌عصر (عج) با پذیرش 40 دانشجو آغاز به کار کرد. گروه زبان با استفاده از اساتید مجرب و فرهیخته خود را ارتقا داده است و هم اکنون در مقطع کارشناسی ارشد در دو گرایش ادبیات و آموزش زبان دانشجو می پذیرد.

چشم انداز

گروه زبان انگلیسی دانشگاه ولی­‌عصر (عج) به مدد اعضای هیأت علمی تلاشگر و متعهد  تلاش می کند آموزش، پژوهش و پرورش دانشجویان خلاق و کارآمد گسترش یابد. گروه زبان در این راستا تلاش می کند با بستر سازی و ایجاد محیطی آرام کیفیت آموزشی ارتقا یابد. گروه زبان و ادبیات انگلیسی با انگيزة ارتقاء سطح دانش و بينش عمومي دانشجویان رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مورد ادبیات، فرهنگ، زبان و هنر کشورهای انگلیسی زبان و ترويج، معرفی و اشاعة فرهنگ اصيل ايراني و اسلامي به این کشورها و بر مبنای اهداف فرهنگي مصرح در قانون اساسي جمهوري اسلامي و با التزام به رعايت مقررات موضوعه كشوري، اهدافش را چنین تبین می‌کند:
-معرفي گروه زبان انگلیسی به عنوان گروهی پيشرو در ارتقا سطح علمی دانشگاه ولی‌عصر عج و نهادي پيشگام در توليد و هدايت مباحث علمي
-فراهم آوردن محيطي علمي براي دانشجويان رشته ­هاي زبان و ادبيات انگلیسی، در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و با آخرين پژوهش ­ها در حوزه ­ي زبان و ادبیات انگلیسی، و ايجاد بستري مناسب براي آشنايي و تبادل نظر آنان با استادان در اين زمينه.
-گسترش و پيشبرد و ارتقاي علمي پ‍ژوهش­ها در زمينه­ زبان و ادبیات انگیسی و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در این زمينه­
-ترغيب و تشويق دانشجویان و پژوهشگران
-ارائة جديد ترين يافته­هاي پژوهشي در زمينة زبان و ادبیات انگلیسی.
-رصد نيازهاي دائما در حال تغيير آموزشی و پژوهشی و طراحي و مديريت تحقيقات آموزشی و پژوهشی از منظر آينده پژوهي.
-پديد آوردن فرصتي مناسب براي رفع ابهامات و طرح نكات تازه.
-آشنایی با پژوهش‌های جدید ملّی و بین المللی در مورد زبان و ادبیات انگلیسی 

تماس با گروه

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان- دانشکده ادبیات - گروه زبان و ادبیات انگلیسی
کد پستی: 7718897111
تلفن:03431312333