گروه فلسفه و کلام اسلامی

معرفی گروه

رشته فلسفه و کلام اسلامی بعنوان یکی از رشته های علوم انسانی دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان که تاکنون چند دوره فارغ التحصیل داشته است . دروس تخصصی این رشته شامل دروس منطق قدیم ، منطق جدید ، کلام قدیم ، کلام جدید ، فلسفه اسلامی در گرایش های فلسفه مشاء ، فلسفه اشراق ، حکمت متعالیه و فلسفه غرب می باشد و دروس پایه این رشته دروسی مانند فقه ، تاریخ اسلام و تفسیر قرآن و ... می باشد . هدف از تأسیس این رشته آشنایی دانشجویان با اندیشه های فلسفی و کلامی فلاسفه و متکلمان اسلامی و غیراسلامی است تا دانشجویان با تحلیل ، نقد و بررسی این اندیشه ها ، قدرت اندیشیدن ، تفکر ، نقادی و کسب روحیه پرسشگری را در خود پرورش دهند .

تاریخچه

گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه ولی‌عصر (عج) از بهمن سال 1389 تاسیس شد و از بدو تشکیل تا مهر 96 بصورت شبانه و از این تاریخ بصورت روزانه و شبانه دانشجو می پذیرد . 

چشم انداز

گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه ولی‌عصر (عج) با بهره گیری از اعضای هیئت علمی مجرب و متعهد در تلاش برای آموزش و پرورش دانشجویان خردورز ، خلاق ، پرسشگر و نقاد در زمینه ی مسائل فلسفی و کلامی است . تا روحیه نقد و پرسشگری اولین برای دانشجویان فلسفه و ثانیاً بسط و گسترش آن در جامعه است . همچنین این گروه قصد دارد تا با راه اندازی کارشناسی ارشد در چند گرایش مقدمه ادامه تحصیل دانشجویان را فراهم سازد .  

تماس با گروه

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان- دانشکده ادبیات و علوم انسانی –  گروه فلسفه و کلام اسلامی
کد پستی: 7718897111
تلفن: 31312328034
فکس: 03431312336