گروه زبان و ادبیات فارسی

معرفی گروه

رشتۀ زبان و ادبیات فارسی به بررسی ماهیت و تحول زبان فارسی و تحلیل آثار و انواع ادبی می پردازد. هدف اساسی در رشتۀ زبان و ادبیات فارسی ایجاد مهارت های کافی در زمینه های مختلف ادبی، بلاغی و دستوری در سطحی است که دانش‌آموختگان تدریجاً بتوانند در جنبه‌های مختلف زبان و ادبیات فارسی صاحب نظر و متخصص شوند.
دانش آموختگان رشتۀ زبان و ادبیات فارسی قادرند علاوه بر تدریس در موسسات آموزشی در بخش‌های فرهنگی نظیر ویراستاری کتاب و وزارتخانه‌ها و موسساتی که به نوعی نیاز و ارتباط به زبان فارسی دارند از جمله رسانه‌های گروهی، مطبوعات، موسسات تألیف و ترجمه و امثال این‌ها به ایفای نقش بپردازند.
گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان از سال 1376 با پذیرش 30 دانشجو آغاز به کار کرد. از مهر 84 به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کرد و از سال 95 در مقطع ارشد در گرایش روایی و در سال 96 در گرایش ادبیات معاصر دانشجو پذیرش کرده است. این گروه با داشتن کادر علمی توانمند شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکترا را نیز دارد.انشالله درآینده نزدیک علاوه بر پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در گرایش‌های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان،ادبیات تطبیقی و ادبیات عامه در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

تماس با گروه

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان- دانشکده ادبیات و علوم انسانی- گروه زبان و ادبیات فارسی
تلفن تماس: 31312343-034
 
کد پستی: 7718897111